Čvn 01

Benicarló

do Města

Benicarló je španělské přímořské letovisko, které se nachází v provincii Castello na slunném pobřeží Costa del Azahar. Nejbližším velkým městem od Benicarló je Valencie, která je od Benicarló vzdálená 142 kilometrů.

Historie města

Původ města spadá do období, kdy nad španělským poloostrovem vládli Arabové. Za svůj původ tedy vděčí Benicarló arabským vládcům. Ve středověku se však město dostalo pod nadvládu španělských králů a španělské zůstalo až do dnešních dob. Z období, kdy nad Benicarló vládli španělští králové, se zachovalo několik starých domů, které dodnes stojí v centru města.

Z historických budov stojí ještě za pozornost zbytky opevnění z 18. století a kostel svatého Bartoloměje z téhož století. Kostel najdete na hlavním náměstí ve středu města. Budova této církevní stavby má barokní fasádu a oktogonální zvonici. Vnitřek kostela má velice prostý charakter. Trochu dále od centra, zhruba dva kilometry, se nachází krásná kaple svatého Jiří z 16. století.

  

Současnostná podoba

Místní pláže jsou ideální pro dovolenou s dětmi. Všechny pláže jsou totiž pokryty velmi jemným pískem. Hlavní městská pláž má název Morrongo. Všechny pláže se táhnou kolem mořského pobřeží a spojují letoviska Benicarló, Vinarós a Peniscola.

Náš tip

Vyzkoušejte web Hotelove.cz, který vás provede nejenom nejlepšími hotely, ale i zajímavými místy.

Benicarló je rovněž sportovním centrem celé oblasti. V místě je pěkné travnaté fotbalové hřiště a místní jachting klub, který poskytuje lekce pro všechny, kteří se chtějí přiučit umění jachtingu. Pokud vás již nebude bavit koupání v moři, můžete navštívit místní nádherný bazén.

  

Pro dětské návštěvníky zde máme pozvánku na návštěvu místní zahrady papoušků, kde můžete vidět nejenom pestrobarevné papoušky, ale také mírumilovné klokany.

Každým rokem se v Benicarló pořádá bujará slavnost, která je známá pod názvem „bous a la mar“. Hlavním lákadlem této slavnosti je napínavá soutěž mezi statečnými muži a býky. Všechna tato nevšední klání silných mužů se odehrávají na místních plážích.

  

Zajímavosti v okolí

Nedaleko letoviska Benicarló se nacházejí zajímavé ruiny starověkého iberského sídliště El Puig. Prohlídku El Puig můžete spojit s návštěvou jiných menších letovisek na pobřeží Costa del Azahar. Téměř všude jsou krásné pláže a ideální podmínky ke koupání.

 

Napiš komentář