Srp 25

Benicassim

do Města

Benicassim je španělské středozemní letovisko, které se nachází v provincii Castellón. Benicassim má něco kolem 18 000 obyvatel a je značně oblíbené především u španělských turistů, kteří tvoří 80 procent všech návštěvníků města. Město v posledních letech žije opravdu letním turistickým ruchem, neboť na okraji města vyrostly hotely, apartmánové areály a zábavní centra.

  

Historie města

Benicassim se těší velké a značné oblibě již od 19. století, kdy se tu horečně začalo stavět a budovat. Tento stavební a turistický boom mají na svědomí zejména bohaté a zámožné valencijské rodiny. Ty především začaly budovat své letní vily a rezidence v tomto malém letovisku. Postupem času přibyly nádherné vily také od madridských zámožných občanů, takže letovisko Benicassim má nálepku jednoho z nejpopulárnějších španělských letovisek. Po první světové válce začíná v Benicassimu také vzrůstat mezinárodní cestovní ruch, což vedlo město k tomu, že roku 1933 nechalo postavit první zdejší hotel.

  

Dnešní podoba města

Benicassim stále láká turisty z celého světa na široké písečné pláže a staromódní atmosféru města. Do centra města je totiž vjezd všem automobilům zakázán, takže v uličkách a promenádách můžete zakusit něco z dávných časů.

Pokud zatoužíte po nákupech suvenýrů, tak zamiřte na jižní konec městečka, kde se nachází obchůdek Bodegas Carmelito, kde si můžete koupit a domů odvézt zdejší bylinkový likér „Licor Carmelitano“. „Licor Carmelitano“ je likér podle starého receptu karmelitánských mnichů. Tento jemně aromatický bylinkový likér byl v minulosti používán jako medikament a lék proti bolestem hlavy a zubů.

Po náročném horkém dni si můžete večer sednout k nějaké skleničce koktejlu nebo vína. Četné bary a hospody najdete ve čtvrti Las Villas, kde je večer opravdu velmi živo a rušno.

  

Zajímavosti v okolí

Sedm kilometrů od Benicassim se nachází karmelitánský klášter ze 17. století, který je obklopen nádherným přírodním parkem. Tohle místo je jako stvořené pro pěší turistiku, neboť oblast je protkána řadou turistických stezek a cestiček. Při procházkách tímto přírodním parkem narazíte na několik malých pousteven, které zde kdysi dávno karmelitáni vybudovali. Klášter byl vybudován v nadmořské výšce 450 metrů, takže z těchto kopečků se otevírá překrásný výhled na pobřeží. Kostel je pro turisty přístupný každou neděli po ranní mši. Pokud by vám při tomto výletu vyhládlo, můžete po cestě navštívit restauraci Desierto de las Palmas, odkud je rovněž krásný výhled na hory a moře.

 

1 Odpověď na “Benicassim”

  1. Napsal