Srp 28

Castellón de la Plana

do Města

Castellón de la Plana je malé španělské město, které leží u Středozemního moře a je hlavním městem provincie Castellón. Město má 167 500 obyvatel a je prosperujícím obchodním střediskem celé oblasti. Okolí kolem Castellón de la Plana je známé především pro své okolní nížiny, kde se dobře daří citrusovým plodům.

  

Historie Castellónu

Město bylo založeno v roce 1251 a bylo dějištěm mnoha válek a občanských nepokojů. Centrum města zažilo například silný vzdor proti Napoleonovi nebo velké nepokoje během španělské občanské války v třicátých letech 20.století, kdy centrum města bylo silně poškozeno. V současné době tu ovšem zase kypí temperamentní a rušný španělský život, který se odehrává především na místních náměstích.

  

Dnešní podoba města

Castellón de la Plana sice není žádným zázračným turistickým klenotem, přesto má několik pozoruhodných památek. Za pozornost stojí především místní krásná osmiboká zvonice, která je vysoká 58 metrů. Tahle zvonice je de facto symbolem města a má celkem jedenáct zvonů, které obyvatelům města již od 17. století ohlašují přesný čas. Vedle zvonice pak stojí katedrála Panny Marie, kde sídlí menší muzeum s náboženskou tématikou. Pro milovníky muzeí tady máme ještě druhé muzeum. Toto muzeum se jmenuje Muzeum krásných umění a přechovává etnografickou sbírku místních uměleckých řemesel, krojů a keramiky. Vrcholem sbírky je pak deset obrazů od španělského malíře Zurbarána.

  

Dalším lákadlem pro turisty je návštěva místní přístavní čtvrti, která leží zhruba čtyři kilometry od centra města. V přístavu El Grau de Castellón uvidíte rybářské flotily i velká nákladní plavidla, která převážejí průmyslové zboží. Horkým tipem je pak návštěva místní restaurace Rafael, která nabízí mořské plody a ryby v opravdu výjimečném výběru a kvalitě. Při pohledu na rybářské flotily a všudepřítomné racky vám rybářské pochoutky budou opravdu chutnat.

  

Zajímavosti v okolí

V okolí Castellónu de la Plana je pozoruhodné městečko Vilafamés, které je od Castellónu de la Plana vzdálené 26 kilometrů směrem na sever. Ve Vilafamés je pěkné místní muzeum, které má bohatou a pestrou sbírku moderních soch a obrazů. Nádherná je rovněž pěší procházka k ruinám hradu, z níž se vám naskytne překrásné panorama.

Druhým tipem je pak lázeňské letovisko Montanejos, které leží v samém srdci pohoří Sierra de Espadán. Místo je unikátní pro osvěžující horský vzduch a krásný pohled na ladné horské štíty. Ve zřídle Fuente de Los Banos se dá dokonce koupat zadarmo.

  

 

Tags:

Napiš komentář