Srp 28

El Perelló

do Města

El Perelló je oblíbené přímořské turistické letovisko. Nachází se asi 23 kilometrů na jih od metropole Valencie. V okolí se nacházejí dvě podobně pojmenované malé obce El Palmer a El Perellonet. Obec leží na jednom z kanálů, který zavlažují zdejší pole a končí v jezeře Albufera. Ostatně stejné jméno nese i zdejší přírodní park, ve které El Perelló leží.

Ve městečku trvale žije kolem 2558 obyvatel, fascinují ale je, že během turistické sezóny (hlavně v červnu, červenci a srpnu) se může počet obyvatel více než zdesetinásobit.

  

El Perelló nemá žádnou dlouhou a bohatou historii a v podstatě se jedná o moderní letovisko, které vyrostlo až během 20. století. Hlavně tedy během boomu turismu v 60. letech.

Letovisko nabízí výborné možnosti ubytování, ze kterých si musí vybrat opravdu každý. Od jednoduchého ale výborně vybaveného kempu San Pascua až po luxusní 5 hvězdičkový hotel Sidi Saler.

  

Jinak na zmíněném vodním kanálu je vybudovaný přístav, který slouží především menším lodím. Centrum města tvoří moderní budovy, nahuštěné vedle sebe. Ulice jsou zde rovné a hezky jedna za druhou. Kolem pláže nechybí nezbytná promenáda. Jinak město pokračuje podél pobřeží a volně navazuje na další obec na jihu Les Palmeres. Ostatně i ze severu je prakticky celé pobřeží zastavěno hotely až do nedalekého El Perellonet.

Pláž je zde písčitá a výborně udržovaná. Nejširší je v centru města (kolem 60 metrů) postupně se zužuje zhruba na polovinu. Ve městě je spousta krámků a obchodů, které jsou připravené na nekonečné zástupy turistů.

Co se týká vnitrozemí, tak tam se nachází spousta polí. Pěstuje se zde zelenina, ale také pro nás možná trochu exotická rýže.

  

 

Tags:

Napiš komentář