Srp 28

El Perellonet

do Města

El Perellonet je malé pobřežní městečko s pouhými 1602 obyvateli. Obec se nachází cca 20 kilometrů jižně od Valencie v přírodním parku Albufera. Městečko je ze severu ohraničeno vodním kanálem spojující moře s jezerem, které se jmenuje stejně jako celý park Albufera. Na jihu pak volně navazuje na další obec s podobným názvem El Perelló.

  

Historie obce

Obec je oblíbeným letoviskem. Historie El Perellonetu je však velmi stručná. Podle záznamů z kronik zde ještě v roce 1903 nestálo prakticky nic jiného, než pár chat, které příležitostně využívali k přespání rybáři. Jedna z nejdůležitějších silnice zde byla zbudována v roce 1920 (dnes má číslo CV-500).

Rozvoj obce zapříčinila hlavně španělská občanská válka (1936 – 1939). Po jejím skončení se sem totiž začali stěhovat chudí obyvatelé Valencii, kteří zde hledali obživu v zemědělství a rybolovu. Další vlna rozvoje přišla s rokem 1960 a rozvojem cestovního ruchu. Přišli sem turisté a tak se začaly stavět vilky, apartmány a hotely.

  

Moderní letovisko

Dnešní El Perellonet je tedy moderním turistickým letoviskem, které se rozkládá hlavně v dlouhém pruhu podél pláže a jak už jsme psali tak volně navazuje na další město. Zdejší oblast je také poměrně hodně zemědělsky využívaná. Hned vedle města se rozkládá mnoho skleníků a dál za nimi pak ještě nekonečné lány polí. Pěstuje se zde hlavně zelenina, ale i exotické plodiny jako rýže.

Pláže a koupání

Krásná písčitá pláž se táhne po celé délce pobřeží města. Písek je zde krásně jemný. Charakter pobřeží se ale mění a je mírně zvlněné. Proto také kolísá šířka pláže od 30 až 100 metrů. Voda je zde čistá a tak i koupání je zde opravdu příjemné.

Napiš komentář