Zář 22

L’Estany

do Města

Obcí jako l’Estany byste na Costa del Azahar moc nenašli. Přestože se jedná o miniaturní obec s pouhými pár stovkami obyvatel, tak přeci jenom není úplně obyčejná. Těsně před obcí l’Estany se totiž slévá hned několik zavlažovacích kanálů z okolních polí a vytváří tak sice poměrně krátký (cca 2 kilometry) ale široký úsek, připomínající větší řeku.

  

l’Estany se pak nachází na takovém ostře vybíhajícím poloostrově, který není spojen s druhou stranou žádným mostem. Celá obec je tak skoro ze všech stran obklopená vodou. Dostat se do města pohodlně po silnici lze prakticky jenom ze strany směrem k většímu městu Cullera, které se nachází asi 5 kilometrů na sever.

  

Obec l’Estany má zajímavý kolorit a některé domky jsou na malém poloostrově celkem namačkané na sebe. Velmi zajímavé jsou zdejší pláže, které ostře vybíhají do moře skované za hrázemi z kamenů. Nejzajímavější je pak samozřejmě pláž na samém konci poloostrova, která je největší a je vlastně ze třech stran obklopena vodou. l’Estany je zkrátka zajímavá obec, která stojí za návštěvu.

  

 

Napiš komentář