Srp 25

Moncofa

do Města

Moncofa je malé španělské městečko, které se nachází 43 kilometrů severně od Valencie. Město je typickým přímořským letoviskem, které žije především letním turistickým ruchem a shonem. Moncofa má 5797 obyvatel a je součástí provincie Castellón.

  

Dnešní město

Moncofa je klasické letovisko, které leží přímo u středozemního moře. Moncofa to jsou především krásné a slunné pláže, které vás zvou k opalování a vodním aktivitám. V letovisku najdete všechno potřebné k bezproblémové a komfortní letní rekreaci. Je zde supermarket, malé obchůdky i obchody, potraviny, pekařství, boutique, restaurace, noční kluby i bary. Pláž v Moncofě je dlouhá šest kilometrů a moře je zde ideální pro surfování.

  

Pokud budete mít odpoledne nebo večer chuť na místní lahůdky a speciality, lze jen doporučit návštěvu jedné z místních restaurací a objednat si klasický španělský pokrm paellu. Paella je národní španělský pokrm a především v oblasti Valencie je paella opravdovou pochoutkou a delikatesou. Skládá se s rýže, mořských plodů, fazolí, rajčat a sladké papriky. To vše se okoření česnekem a šafránem. Z mořských plodů se do paelly dávají mušle, krevety a langusty. Jedná se o opravdu syté jídle, které vás dokonale zasytí. Vedle klasické paelly je však možno ochutnat i jiné dobré lahůdky z moře. V mnohých barech jsou v nabídce sardinky, chobotničky, tuňák nebo parmice nachová.

Před odjezdem domů pak navštivte nějaký malý obchůdek ze suvenýry a kupte si na památku z této oblasti například sombrero, což je atypický vysoký kuželovitý klobouk s širokou krempou. Pro dámy jsou pak vhodným suvenýrem místní háčkové ubrusy a dečky.

  

Zajímavosti v okolí

Zhruba dvanáct kilometrů od Moncofy se nachází zajímavá přírodní památka Grutas de Sant Josep. Jedná se o jeskyni, která je přístupná veřejnosti celoročně. Celý výlet do tajuplného podzemí trvá čtyřicet minut a návštěvníci zde mohou vidět různé krápníkové formace a dokonce i prehistorické skalní malby, jejíchž stáří se odhaduje na 15 000 let. Celá prohlídka jeskyně se skládá z podzemní plavby v délce dvou kilometrů a pěší prohlídce. Tento krátký výlet do podzemí vás určitě v parném a horkém letním počasí dokonale osvěží.

 

Napiš komentář