O webu

Zavítali jste na cestovatelský web CostaAzahar.cz.

Naleznete zde spoustu informací o španělském pobřeží a riviéře Costa del Azahar. Představíme vám tuto velmi zajímavou část Španělska patřící pod Valencii. Zdejší oblast vám toho totiž může hodně nabídnout, ať už to jsou starobylé památky, nekonečné pláže, nádherná příroda, bohatá historie nebo chutná kuchyně.

Samotné jméno Costa del Azahar se dá volně přeložit jako „pomerančové pobřeží” nebo také „pobřeží pomerančových květů”.

Costa del Azahar se rozprostírá na východním španělském pobřeží omývaném Středozemním mořem. Zjednodušeně se dá říci, že je to oblast kolem velkoměsta Valencie. Kromě samotné provincie Valencie sem ale patří i provincie Castellón, která se nachází více na severu. Délka pobřeží činí přibližně 210 kilometrů. Někdy se dokonce udává, že pod Costa Azahar patří i další riviéry jako Costa Dorada, takže není problém narazit i na větší čísla. Každopádně jádro riviéry je kolem Valencie.

Nejoblíbenějšími letovisky jsou Peníscola, Benicassim, Castelló de la Plana, Sagunt, Valencia, Cullera, Gandía nebo Oliva.

A proč je vlastně riviéra Costa del Azahar tak oblíbená? Na prvním místě jsou to samozřejmě nádherné písčité pláže s jemným pískem. K tomu všemu je zde kulisa nádherné krajiny. Riviéra je také oblíbená mezi golfisty, kteří zde mají k dispozici velký počet kvalitních golfových hřišť.

Costa del Azahar je zkrátka skvělé místo, kde můžete strávit opravdu luxusní a nezapomenutelnou dovolenou.