Srp 25

Oropesa del Mar

do Města

Oropesa del Mar je španělské středomořské městečko, které se nachází na slunném pobřeží Costa del Azahar. Městečko má 2400 obyvatel a je díky nádherným plážím a modernímu přístavu jachet velmi vyhledávaným a oblíbeným letoviskem.

TIP: Dopřejte si slunečnou dovolenou v Oropesa del Mar od cestovní kanceláře NEV-DAMA. Zcela jistě vás zaujme lokální unikátní gastronomie, která spojuje mořské plody a produkty z místních zahrad a sadů.

  

Historie města

Dějiny města sahají až do středověku. Nejstarší dochovanou památkou v Oropesu je středověká zřícenina, která v dobách své největší slávy byla důležitým a strategickým obranným bodem na pobřeží. Kolem hradu pak postupem času vzniklo staré město obklopené pevnými hradbami a královská věž, která sloužila jako obranná věž proti berberským pirátům ze severní Afriky.

  

Dnešní Oropesa del Mar

Pro letní hosty a návštěvníky má Oropesa del Mar hned několik muzeí. Prvním muzeum je Naturhiscope, které ve svých zdech ukrývá zajímavou kolekci fotografií a běžně užitkových předmětů, které charakterizují vztah městečka k moři. Druhé muzeum se jmenuje Museo del Naipe (Muzeum hracích karet) a najdete zde obrovské množství kuriozit z celého světa, takže muzeum je vhodné pro všechny vetešníky a univerzální sběratele. Třetím muzeum je Museo del Hierro (Muzeum kovotepectví), které zaujme především obdivovatele kovových výrobků.

  

Koho nebaví muzea, ten se může podívat na starou strážní věž, která stojí nedaleko novodobého majáku a o které jsme se již zmínili v odstavci o historii města.

Pro znalce dobrého jídla a pití lze doporučit restauraci Torre del Rey, která se nachází ve starém paláci u moře. V této skvělé restauraci si pochutnáte na vynikající paelle či dalších skvělých rybích pokrmech.

Zajímavosti v okolí

Necelých 6 kilometrů od Oropesu del Mar leží pozoruhodná bažinatá sníženina, kterou prochází sedm kilometrů dlouhá naučná pěší stezka, která vás seznámí se zdejší výjimečnou flórou a faunou. Celá mokřina je jedním z mála míst na pobřeží Costa del Azahar, kde naleznete zcela nezničenou a panenskou přírodu. Místo je proto chráněno, takže se jedná o takovou místní malou přírodní rezervaci.

  

Dalším tipem na krátký výlet z Oropesu del Mar je návštěva starého městečka Peñíscola, které se rozkládá na skalním útesu nad mořem. Již z dálky lze vidět impozantní papežský palác, který ve středověku zbudovali templáři na místě bývalé arabské citadely. V papežském paláci si můžete prohlédnout studovnu papeže Martínéze de Luna, který se zde jako protipapež Benedikt XII. roku 1415 uchýlil.

  

Tags:

Napiš komentář