Zář 22

Platja de Tavernes de la Valldigna

do Města

Obec Platja de Tavernes de la Valldigna je vlastně jenom přímořskou části vnitrozemského města Tavernes de la Valldigna vzdáleného asi 5 kilometrů na západ. Administrativně se nicméně jedná o jedno město s 18 130 obyvateli. Platja je turistickým letoviskem, které žije hlavně o letní sezonu. Hodně domků zde mají ale i obyvatelé z okolí.

  

Platja de Tavernes de la Valldigna je skutečně malá obec i když nutno podotknout, že poměrně dlouhá a to celých 2.5 kilometrů. Na šířku ale obec tvoří v podstatě jenom dvě řady domů kolem hlavní ulice Avinguda de la Marina. Na obou koncích se pak obec rozšiřuje, protože jsou zde nahuštěné hotely a apartmány. Na severu se také nachází umělé jezero obklopené malým parkem (Parque del Lago).

  

Největším lákadlem je samozřejmě pláž. Ta je zde jemně písčitá a táhne se po celé délce města a ještě kilometry daleko na obě strany. Pláž je široká v průměru 30-50 metrů.

  

Zajímavá je i okolní krajina. Všude kolem obce jsou krásná malá políčka. Vnitrozemské Tavernes de la Valldigna je pak pověstné strmými kopci, které ho obklopují.

Mezi oběma částmi jednoho města pak vede dálnice AP7 (Autopista del Mediterrani), díky které zde není problém s dopravní dostupností.

  

 

Napiš komentář