Archiv | Města RSS kanál pro tuto sekci

Velkoměsto Valencie

Valencie je španělské město, které se nachází v provincii Valencie a je zároveň hlavním městem celé této provincie. Valencie je současně jedno z největších španělských měst, podle počtu obyvatel je vedle Madridu a Barcelony třetí největší španělské město. Momentálně má Valencie něco málo přes 810 000 obyvatel.

TIP: Chystáte se navštívit toto město a jeho památky? Zajeďte si v létě na dovolenou do Valencie s cestovní agenturou eTravel.

Historie města

Počátky Valencie se datují do roku 138 před naším letopočtem. Za založení Valencie mohou obyvatelé města vděčit Římanům. Dalším významným národem, které se zapsal do dějin Valencie byli Maurové, kteří sem přišli v osmém století našeho letopočtu. V té době byla Valencie dokonce muslimská. Pod křesťanská křídla se Valencie ukryla až v roce 1238, kdy se stala královstvím. V této době prožívá Valencie období rozkvětu a bohatství. Tento rozkvět pučí především v 15. století, kdy město profituje z chovu bource morušového. Tento chov má za příčinu výrobu cenného hedvábí, který se pak z Valencie vyvážel do celého světa.

  
(Pokračování textu…)

Benicarló

Benicarló je španělské přímořské letovisko, které se nachází v provincii Castello na slunném pobřeží Costa del Azahar. Nejbližším velkým městem od Benicarló je Valencie, která je od Benicarló vzdálená 142 kilometrů.

Historie města

Původ města spadá do období, kdy nad španělským poloostrovem vládli Arabové. Za svůj původ tedy vděčí Benicarló arabským vládcům. Ve středověku se však město dostalo pod nadvládu španělských králů a španělské zůstalo až do dnešních dob. Z období, kdy nad Benicarló vládli španělští králové, se zachovalo několik starých domů, které dodnes stojí v centru města.

Z historických budov stojí ještě za pozornost zbytky opevnění z 18. století a kostel svatého Bartoloměje z téhož století. Kostel najdete na hlavním náměstí ve středu města. Budova této církevní stavby má barokní fasádu a oktogonální zvonici. Vnitřek kostela má velice prostý charakter. Trochu dále od centra, zhruba dva kilometry, se nachází krásná kaple svatého Jiří z 16. století.

  
(Pokračování textu…)

Vinarós

Vinarós je krásné přímořské letovisko, které se nachází ve východní části Španělska v provincii Castello. Letovisko se nachází na slunném pobřeží Costa del Azahar a je vzdáleno od Valencie 150 kilometrů směrem na sever.

Historie města

První historická zmínka o obci Vinarós je z roku 1233. Největšího rozkvětu však obec dosáhla v 16. až 17. století, kdy byly postaveny městské hradby. Za rozkvět města může především místní přístav a obchodování s vínem. Začátkem 20. století však přichází velký úpadek, který zapříčinil hmyz phylloxera, který vážně poškodil místní vinice, takže výnosný obchod s vínem zkrachoval. Nová prosperita města přichází až s masovou turistikou, kdy do města přijíždějí turisté z celého světa.

  
(Pokračování textu…)

Platja de Tavernes de la Valldigna

Obec Platja de Tavernes de la Valldigna je vlastně jenom přímořskou části vnitrozemského města Tavernes de la Valldigna vzdáleného asi 5 kilometrů na západ. Administrativně se nicméně jedná o jedno město s 18 130 obyvateli. Platja je turistickým letoviskem, které žije hlavně o letní sezonu. Hodně domků zde mají ale i obyvatelé z okolí.

  

Platja de Tavernes de la Valldigna je skutečně malá obec i když nutno podotknout, že poměrně dlouhá a to celých 2.5 kilometrů. Na šířku ale obec tvoří v podstatě jenom dvě řady domů kolem hlavní ulice Avinguda de la Marina. Na obou koncích se pak obec rozšiřuje, protože jsou zde nahuštěné hotely a apartmány. Na severu se také nachází umělé jezero obklopené malým parkem (Parque del Lago). (Pokračování textu…)

L’Estany

Obcí jako l’Estany byste na Costa del Azahar moc nenašli. Přestože se jedná o miniaturní obec s pouhými pár stovkami obyvatel, tak přeci jenom není úplně obyčejná. Těsně před obcí l’Estany se totiž slévá hned několik zavlažovacích kanálů z okolních polí a vytváří tak sice poměrně krátký (cca 2 kilometry) ale široký úsek, připomínající větší řeku.

  

l’Estany se pak nachází na takovém ostře vybíhajícím poloostrově, který není spojen s druhou stranou žádným mostem. Celá obec je tak skoro ze všech stran obklopená vodou. Dostat se do města pohodlně po silnici lze prakticky jenom ze strany směrem k většímu městu Cullera, které se nachází asi 5 kilometrů na sever. (Pokračování textu…)

Platja de la Pobla de Farnals

Menší obec Platja de la Pobla de Farnals se nachází jenom 13 kilometrů na sever od centra Valencie. Jedná se o menší a kompaktní letovisko, které je známé hlavně svojí velkou marinou. Přístav se rozkládá prakticky po celé délce města a slouží především menším lodím.

  

Letovisko Platja de la Pobla de Farnals se skládá především z větších hotelů a bloků panelových domů. I když je pravda, že třeba na jižní straně přístavu se nachází i poměrně hodně větších vilek. Jinak se samozřejmě jedná o poměrně rušné letovisko. Trvale zde žije 7080 obyvatel, ale v létě je nutné tuto cifru ještě několikrát vynásobit. (Pokračování textu…)