Archiv štítků: Doporučujeme

Velkoměsto Valencie

Valencie je španělské město, které se nachází v provincii Valencie a je zároveň hlavním městem celé této provincie. Valencie je současně jedno z největších španělských měst, podle počtu obyvatel je vedle Madridu a Barcelony třetí největší španělské město. Momentálně má Valencie něco málo přes 810 000 obyvatel.

TIP: Chystáte se navštívit toto město a jeho památky? Zajeďte si v létě na dovolenou do Valencie s cestovní agenturou eTravel.

Historie města

Počátky Valencie se datují do roku 138 před naším letopočtem. Za založení Valencie mohou obyvatelé města vděčit Římanům. Dalším významným národem, které se zapsal do dějin Valencie byli Maurové, kteří sem přišli v osmém století našeho letopočtu. V té době byla Valencie dokonce muslimská. Pod křesťanská křídla se Valencie ukryla až v roce 1238, kdy se stala královstvím. V této době prožívá Valencie období rozkvětu a bohatství. Tento rozkvět pučí především v 15. století, kdy město profituje z chovu bource morušového. Tento chov má za příčinu výrobu cenného hedvábí, který se pak z Valencie vyvážel do celého světa.

  
(Pokračování textu…)

Castellón de la Plana

Castellón de la Plana je malé španělské město, které leží u Středozemního moře a je hlavním městem provincie Castellón. Město má 167 500 obyvatel a je prosperujícím obchodním střediskem celé oblasti. Okolí kolem Castellón de la Plana je známé především pro své okolní nížiny, kde se dobře daří citrusovým plodům.

  

Historie Castellónu

Město bylo založeno v roce 1251 a bylo dějištěm mnoha válek a občanských nepokojů. Centrum města zažilo například silný vzdor proti Napoleonovi nebo velké nepokoje během španělské občanské války v třicátých letech 20.století, kdy centrum města bylo silně poškozeno. V současné době tu ovšem zase kypí temperamentní a rušný španělský život, který se odehrává především na místních náměstích.

(Pokračování textu…)

El Perelló

El Perelló je oblíbené přímořské turistické letovisko. Nachází se asi 23 kilometrů na jih od metropole Valencie. V okolí se nacházejí dvě podobně pojmenované malé obce El Palmer a El Perellonet. Obec leží na jednom z kanálů, který zavlažují zdejší pole a končí v jezeře Albufera. Ostatně stejné jméno nese i zdejší přírodní park, ve které El Perelló leží.

Ve městečku trvale žije kolem 2558 obyvatel, fascinují ale je, že během turistické sezóny (hlavně v červnu, červenci a srpnu) se může počet obyvatel více než zdesetinásobit.

  

El Perelló nemá žádnou dlouhou a bohatou historii a v podstatě se jedná o moderní letovisko, které vyrostlo až během 20. století. Hlavně tedy během boomu turismu v 60. letech.

(Pokračování textu…)

Oropesa del Mar

Oropesa del Mar je španělské středomořské městečko, které se nachází na slunném pobřeží Costa del Azahar. Městečko má 2400 obyvatel a je díky nádherným plážím a modernímu přístavu jachet velmi vyhledávaným a oblíbeným letoviskem.

TIP: Dopřejte si slunečnou dovolenou v Oropesa del Mar od cestovní kanceláře NEV-DAMA. Zcela jistě vás zaujme lokální unikátní gastronomie, která spojuje mořské plody a produkty z místních zahrad a sadů.

  

Historie města

Dějiny města sahají až do středověku. Nejstarší dochovanou památkou v Oropesu je středověká zřícenina, která v dobách své největší slávy byla důležitým a strategickým obranným bodem na pobřeží. Kolem hradu pak postupem času vzniklo staré město obklopené pevnými hradbami a královská věž, která sloužila jako obranná věž proti berberským pirátům ze severní Afriky.
(Pokračování textu…)