Čvn 26

Velkoměsto Valencie

do Města

Valencie je španělské město, které se nachází v provincii Valencie a je zároveň hlavním městem celé této provincie. Valencie je současně jedno z největších španělských měst, podle počtu obyvatel je vedle Madridu a Barcelony třetí největší španělské město. Momentálně má Valencie něco málo přes 810 000 obyvatel.

TIP: Chystáte se navštívit toto město a jeho památky? Zajeďte si v létě na dovolenou do Valencie s cestovní agenturou eTravel.

Historie města

Počátky Valencie se datují do roku 138 před naším letopočtem. Za založení Valencie mohou obyvatelé města vděčit Římanům. Dalším významným národem, které se zapsal do dějin Valencie byli Maurové, kteří sem přišli v osmém století našeho letopočtu. V té době byla Valencie dokonce muslimská. Pod křesťanská křídla se Valencie ukryla až v roce 1238, kdy se stala královstvím. V této době prožívá Valencie období rozkvětu a bohatství. Tento rozkvět pučí především v 15. století, kdy město profituje z chovu bource morušového. Tento chov má za příčinu výrobu cenného hedvábí, který se pak z Valencie vyvážel do celého světa.

  

Současnost

Valencie má mnoho nádherných historických staveb. Mnohé jsou z 15. století, takže procházka po Valencii může být nevšedním zážitkem. První stavbou, kterou není možné přehlédnout, je symbol prosperity tehdejší Valencie, jedná se o hedvábnou burzu, která má název Lonja de la Seda. V této pěkné sloupové hale se kdysi dávno vzrušeně dělaly velké obchody s hedvábím. Když vejdete do této budovy, budete si připadat jako v kostele, neboť rozměr celé budovy je téměř totožný s rozměry tehdejších katalánských chrámů. Uvnitř budovy vás určitě zaujmou velmi útlé točité sloupy, které vám budou evokovat kmeny palem. Budova burza je otevřená veřejnosti každý den kromě pondělí.

  

Vedle úchvatné stavby hedvábné burzy stojí za pozornost místní katedrála z 13. století. Uvnitř velkolepé katedrály si všimněte zejména kalichu, který je uchováván v bývalé kapitulní síni. Podle legendy prý z tohoto vzácného kalichu pil sám Ježíš Kristus při poslední večeři se svými učedníky a kterému se taktéž říká Svatý grál.

  

Místní katedrála však není jediný duchovní stánek římskokatolické církve. Ve městě jich je nespočet, neboť Valencie je tradičně velmi výrazné katolické město. Ve městě tak narazíte na velké množství chrámů, kostelů, kostelíků a kaplí. Vynechat byste neměli například známý kostel Iglesia Nuestra Senora de los Desamparados, který byl postaven v 17. století. Tento kostel je historicky cenný zejména pro své fresky, které uvidíte na stěnách kopule chrámu.

Pro milovníky obrazů můžeme doporučit návštěvu místné obrazárny, která se jmenuje Museu de Belles Artes. V této obrazárně se můžete kochat nad nádhernými plátny od španělských mistrů Goyi, El Greca, Murilla nebo Velázqueze.

  

Hotely a ubytování

Valencie je velkoměsto s bohatými možnostmi ubytování všeho druhu. Od levných hotelů po luxusní pětihvězdičkové hotely. Každý si najde to svoje. Pokud byste přesto potřebovali pomoci, tak neváhejte se obrátit na web Hotelove.cz, kde vám rádi s výběrem hotelu poradí.

Zajímavosti v okolí

Z nejbližšího okolí Valencie bychom doporučili navštívit přírodní park L’Albufera, který není vzdálen od Valencie příliš daleko. V tom parku si navíc odpočinete od velkého shluku a shonu velkoměsta a zároveň poznáte přírodní krásy provincie Valencie.

  

Tags:

Napiš komentář